Weź udział

Jeśli szukasz możliwości wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy to trafiłaś / trafiłeś w dobre miejsce.

Inspektorat Ratowniczy prowadzi kursy pierwszej pomocy  dla harcerzy i osób niezrzeszonych z  terenu chorągwi śląskiej. W swojej ofercie mamy kursy dedykowane dla różnych grup wiekowych.

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy HSR to kurs przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. W czasie tego kursu uczymy teorii ale przede wszystkim praktyki udzielania pierwszej pomocy.

Kurs trwa 2 weekendy a osoby które go ukończą otrzymują Brązową Odznakę Ratownika ZHP.
Tego typu kursy organizują zwykle poszczególne środowiska. Jeśli w Twoim otoczeniu jest grupa chętnych do udziału w kursie zajrzyj do zakładki zorganizuj kurs. Jeśli jesteś sam / sama zajrzyj do podstrony aktualności kursowe lub kalendarza – być może znajdziesz kurs organizowany przez inne środowisko do którego możesz dołączyć.

Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy HSR to kurs przeznaczony dla harcerzy starszych. Uczymy na nim podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy – takich jakie mogą się przydać przeciętnemu harcerzowi. Kurs SKPP trwa 8 godzin.

Tego typu kursy organizują zwykle poszczególne środowiska. Jeśli w Twoim otoczeniu jest grupa chętnych poproś swojego drużynowego lub kogoś z zespołu kadry kształcącej o zorganizowanie kursu.

16 godzinny Kurs Pierwszej Pomocy to nowość w naszej ofercie kursowej. Kurs jest przeznaczony dla wędrowników którzy potrzebują podstawowych umiejętności ale nie chcą zgłębiać tematu pierwszej pomocy aż tak dokładnie jak uczestnicy WKPP. Kurs polecany szczególnie osobom realizującym próbę na przewodnika.

Jeśli w Twoim otoczeniu jest więcej osób które chciałyby uczestniczyć w kursie zorganizujcie go – jak to zrobić opisaliśmy w zakładce zorganizuj kurs. Możesz też dołączyć do kursu organizowanego przez Inspektorat lub inne środowisko – szukaj informacji w aktualnościach kursowych lub kalendarzu.

Kurs CPR/AED to kurs certyfikowany przez Europejską Radę Resuscytacji. W kursie mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia. Program kursu obejmuje zagadnienia resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz automatycznej defibrylacji zewnętrznej.

Kurs jest kursem odpłatnym. Nie organizujemy tego typu szkoleń jako szkoleń otwartych jednak zapraszamy do kontaktu grupy szkoleniowe.